Basrah Gas Company, Kapasitesini % 40 Artıracak

Basrah Gas Company, Kapasitesini % 40 Artıracak

Rumaila, West Qurna 1 ve Zubair'deki üç büyük petrol sahasından çıkan gazları iç piyasa ve ihracat için elektrik üretimi ve sıvılar için kuru gaza dönüştürecek.

Shell Irak, Basrah Gas Company (BGC) tarafından BGC'nin mevcut kapasitesini% 40 artıracak olan büyüme programı hakkında alınan nihai bir yatırım kararını (FID) açıkladı. FID, 31 Ocak 2019 tarihinde, BGC Ortak Girişimi: Güney Gaz Şirketi, Shell ve Mitsubishi'deki tüm hissedarların desteğiyle alınmıştır. 

Program Rumaila, West Qurna 1 ve Zubair'deki üç büyük petrol sahasından çıkan gazları yakalayacak ve iç piyasa ve ihracat için elektrik üretimi ve sıvılar için kuru gaza dönüştürecektir. 

Yeni gelişimin merkezinde Basra Doğal Gaz Sıvıları (Basrah NGL) projesi; Ar Ratawi'de, her biri 200 mmscf / d gaz işleme kapasitesine sahip iki trenle donatılmış, günde 400 milyon metreküp küp yeşil alanlı gaz işleme tesisinde yapılacak.

Büyüme programı ayrıca Basra'daki Um Qasr limanındaki yenilenmiş ve genişletilmiş depolama ve deniz terminalinden daha yüksek marjlı soğutulmuş sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) ihracatında bir adım değişimini mümkün kılacak. 

 

13.02.2019 (Haber Merkezi)