Antalya'da Kira Garantili Modern Eviniz Olsun

Antalya'da Kira Garantili Modern Eviniz Olsun

Antalya'da Kira Garantili Modern Eviniz Olsun

Adalin Evleri müdürü Yusuf Akıncı, ev satmanın ötesinde verdikleri VIP hizmet veev kiralama uygulamasıyla herkesi Antalya’da ev sahibi yapmaya çağırıyor. Birçok sektörde hizmet verdiklerini ifade eden Akıncı, kendileri için en önemli konunun markalaşma olduğunu söyledi. Ev satmanın ötesinde VIP hizmeti ve evlerinin kiralama uygulamasıyla alıcısına kar ettirdiğini de vurgulayan Akıncı, özeliklle denize sıfır modern evlerle tam bir konfor sunduklarını sözlerine ekledi.

Akıncı, ''Müşterilerimiz otelde yaşadığı konforu, otel konforunda kendi evinde tatil yapacak. Ayrıca, satışlarımız kira garantili. Kullanmadıkları zaman para kazanabilecekleri, gitmedikleri zaman şirketi kiraya verebilecekleri bir gayrimenkul hizmeti sunuyoruz. Üç yıl boyunca kira dâhil her türlü garantiyi veriyoruz.'' şeklinde konuştu.

Irak’taki yatırım olanaklarına da değinen Akıncı, Irak ve Kürdistan'ın hem gayrimenkul açısından hem de yatırım açısından ticaret yapmak için cennet olduğunu belirtti.

Yusuf Bey, Antalya Adalin evleri Tımeshare ve Resortun Genel Müdürlüğünü yapıyorsunuz. Bize burada neler yaptığınızı söyler misiniz?

Bizim asıl işimiz otelcilik. Antalya Belek'te 220 odalı denize sıfır beş yıldızlı bir otelimiz var. Aynı zamanda A gruplu bir seyahat acentemiz var. Rusya'dan, Türkiye’ye tur, müşteri getiriyoruz. Geçen sene Antalya'ya 14 milyon turist geldi ve gelen turistlerin çok büyük bir kısmını biz getirdik. Hem otelcilik hem turizm hem gayrimenkul hem de seyahat acenteciliği yapıyoruz. İnşaat firmasıyız aynı zamanda. Kendi yerlerimizi kendimiz yapıyoruz. Bu konuda grup olarak uzmanız. Birde uluslararası nakliye işimiz var. Özellikle inşaat ve turizmi burada da geliştirmek istiyoruz.

Sizi buraya çeken ne oldu?

Biz Irak'ı uzun bir zamandır araştırıyoruz, Irak'taki potansiyelin farkındayız. Hem gayrimenkul açısından hem de yatırım açısından bize göre burası ticaret yapmak için bir cennet. Burada verginin olmaması burayı yatırım yapılması açısından uygun hale getirmiştir. Bizim buradaki amacımız, insanlara sadece gayrimenkul satmak değil, Antalya'da bir yaşam tarzı sunmak. Yani bir ev satmak değil, niyetimiz burada tüketiciyi alıp Antalya'ya kadar götürüyoruz, havaalanından karşılıyoruz, onlara bir VIP hizmet veriyoruz ve onların yaşam tarzlarını değiştirmeye gayret ediyoruz.

Burada ne zaman faaliyetlerinize başladınız?

Burada yapılanmaya başlayalı üç ay kadar oldu. Burası, yavaş işleyen bir ülke. Kurumsallığı ön planda tutuyoruz. Türkiye'deki kurumsal yapının aynısını buraya kurmak hedefimiz. Burada bir şirketimizi kurduk ve yapılanmaya başladık. Bu yapılanmadan sonra ticaretimizi burada ilerletmek istiyoruz. Bizim buradaki hedefimiz ilk etapta uluslararası iyi bir markayı buraya getirip burada otel yapmak. En az 200 odası olan bir otel yapmak istiyoruz. Herkes otel yapabilirama biz hizmet konusunda çok iddialıyız. Yani hizmeti de getirmek istiyoruz.

Antalya'daki yerinizi anlatır mısınız?

Bizim yerimiz, Antalya Konyaaltında denize sıfır bir proje. Dairelerimizin tamamı deniz manzaralı ve full mobilyalıdır. Özetle otelde yaşadığı konforu, otel konforunda kendi evinde tatil yapacak. Ayrıca, satışlarımız kira garantilidir. Kullanmadıkları zaman para kazanabilecekleri, gitmedikleri zaman şirketi kiraya verebilecekleri bir gayrimenkul hizmeti sunuyoruz. Üç yıl boyunca kira dâhil her türlü garantiyi veriyoruz.

 ''Amacımız, sadece ev satmak değil, buradaki insanları dünyanın her yerine tatile göndermek.''

Sattığınız gayrimenkuller hakkında konuşalım.

Bizde dört tip ev var. 50 metrekareden başlıyor, 220 metrekareye kadar değişen oda tiplerimiz var. 1+1, 2+1 ve 3+1olan odalarımızın en önemli özelliği hepsinde deniz manzarasını seyredebiliyorsunuz. Kendimize ait özel plajınız var aynı zamanda. Beş yıldızlı otelde verdiğimiz hizmet neyse ev satın alan kişilere de aynı hizmeti veriyoruz. Yani şunu örnek vereyim; gece saat 3'te hiç evden çıkmak istemiyorsunuz sadece resepsiyonu arayıp evinize, yemeğine kadar, içeceğine kadar istediğiniz her şeyi oda servisi olarak alabiliyorsunuz.

Satışlarınız nasıl?

Burada ciddi bir potansiyel var, tüketici savaştan çıkmış. Bir Antalya, bir İstanbul hayranlığı var. Kısacası bir Türkiye hayranlığı var. Oradan gayrimenkul sahibi olmak istiyorlar; ama yaşam tarzları ve bakışları biraz farklı.

Nasıl yani?

Zamanında Türkler buraya gelip sadece para kazanıp gitmişler. İnşaatları yarıda bırakmışlar. Türk isen bazen bir sıfır geride, bazen bir sıfır ileridesin. Şimdilik hedefimiz para kazanmak değil kurumsallığı ön planda tutmak. Burada zaten ciddi bir potansiyelin olduğunu biliyoruz. Çevremizde inşaat ile uğraşan firmalar var, onlarla da fikir alış verişi yapıyoruz. Yani burada uzun vadeli düşünüyoruz. Sadece ev satmak değil, buradaki insanları dünyanın her yerine tatile göndermeyi planlıyoruz. Sadece Antalya değil, İstanbul'da da gayrimenkuller yapıp satmayı planlıyoruz. Bir de bizim şöyle bir özelliğimiz var; firma olarak Türkiye'de de burada da bitmemiş inşaat projelerini satmıyoruz. Yani biz bitmemiş proje ile hiçbir yere girmiyoruz. Biz bitiriyoruz biçimlendiriyoruz, döşüyoruz bütün hizmetini yapıp öyle teslim ediyoruz. O yüzden burada önemli olan tüketiciye güvenli tanıtımı doğru ve düzgün biçimde sunabilmek. Bizde burada bir marka olmaya geldik. Çünkü burada markayla ilgili çok eksik var, bu boşluğu doldurmak istiyoruz. Bunun içinde elimizden geleni yapmaya hazırız. Bizim Türkiye'deki grubumuz, gerçekten kurumsallaşmaya çok önem veren bir firma.

Turizm ile ilgili neler yapacaksınız burada?

Turizmle ilgili insanlar burada ne istiyorlarsa, tüketici olarak bize gelecekler nasıl tatil yapmak istiyorlarsa, bizde ona göre burada organize edeceğiz. Farklı bir organizasyon yapacağız. Mesela, hayal edin, Tayland'a gideceğim orada bir adaya gideceğim ama dil, yol bilmiyorsunuz. Biz rehberler eşliğinde sizi alıp uçağınıza bindirip bütçenize göre oradaki tüm organizasyonu yapıyoruz. Burada Irak'ta 4 milyon insan var, bunların parayla ilgili açıkçası bir sıkıntıları yok. Bu insanların tek istedikleri kaliteli ve güzel yaşamak. Bildikleri tek yer İstanbul ve birkaç yer. Görüş açılarını değiştirebilecek yerlere götürmek istiyoruz. Mesela bir İzmir'i tanıtmak istiyoruz. Bir Güneydoğu’yu tanıtmak istiyoruz. Kültür olarak da çok benzer özelliklerimiz var.

EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ MARKA OLMAK

Burada ilk hedefiniz nedir?

Biz planımızı şöyle yaptık. Gayrimenkulleri satmakla başlayıp insanların tepkilerini ölçmek. İkincisi otelimizi bir an önce yapıp, hizmete geçmek. Şu anda bunun görüşmeleri bitmek üzere. İyi bir yapı olması, nasıl bir kalite de olması üzerinde bunların detayları görüşülüyor. Ondan sonra da burada seyahat acentemizi faaliyete geçirmek istiyoruz. Turizmle ilgili birisi aklına bir şey geldiği zaman,burada bir markanın olduğunu anlatabilmek. Bizde bu markayı üç yıl içinde oluşturmak istiyoruz. Yani en önemli hedefimiz marka olmak.

28.04.2014 (Haber Merkezi)