Turkcell'in Irak'ta geçerli yurt dışı tarifeleri

Turkcell'in Irak'ta geçerli yurt dışı tarifeleri

Turkcell Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Sevilengül dergimize konuya dair bilgi verdi...

Turkcell Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, dergimize, Turkcell'in yurt dışı tarifeleri hakkında bilgi verdi.

Turkcell'in 'Akıllı Yurtdışı Dünyası' tarifesine ilişkin detaylı açıklamalarda bulunan Sevilengül, Irak’ta "Akıllı Yurtdışı Uzaklar Tarifesi"nin geçerli olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Turkcell olarak biz, hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimize Akıllı Yurtdışı Dünyası ile yurt dışı seyahatlerinde Turkcell güvencesiyle iletişim imkânı sunuyoruz. Akıllı Yurt Dışı Tarifemizle paket almayla, aşımla uğraşmaz, tek SMS ile tarifeye geçer, sadece kullanım yaptığınızda ücretlendirilir, kullanım yapmadığınızda hiçbir ücret ödemezsiniz.  Dakikalarınızı SMS olarak da kullanabilirsiniz. Üstelik, yurt dışına iner inmez sevdiklerinizle hemen haberleşebilmeniz için göndereceğiniz ilk 3 SMS Turkcell’in hediyesi.

Irak’ta Akıllı Yurtdışı Uzaklar Tarife’miz geçerli. Bu tarife ile bireysel müşterilerimiz her 30 dakika konuşma için 49 TL ve her 20 MB internet için 49 TL ödeyerek iletişim ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Yine Irak’ın da içinde yer aldığı Akıllı Yurtdışı Uzaklar Tarifesi ile 119TL’ye 60 MB internet; 219 TL’ye data hatları için 150 MB internet satın almak mümkün. Kısa mesaj için de 9 TL’ye 15 SMS ve 35 TL’ye 100 SMS paketlerimizi öneriyoruz."

Akıllı Yurtdışı-Uzaklar (Bireysel)

      Her 30 DK konuşma                                                49 TL

      Her 20 MB internet                                                 49 TL

      Her 100 DK konuşma                                              119 TL

      Her 60 MB internet                                                 119 TL

      Her 150 MB internet (data hatları için)             219 TL

IRAK'TAYKEN TÜRKİYE'YLE UYGUN FİYATA KONUŞMANIN YOLU

Irak'tayken Türkiye'yle uygun fiyatlara konuşmanın mümkün olduğunu belirten Sevilengül, bunu isteyenlerin ise Turkcell Akıllı Yurtdışı tarifesine bir kez abone olmalarının yeterli olduğunu belirtiyor:

"Turkcell farkını yurt dışına taşımak isteyen kurumsal müşterilerimiz de Akıllı Yurt Dışı Dünyası’nın avantajlarından faydalanabiliyor. Kurumsal abonelerimize Türkiye’den Irak’ı arayabilecekleri çok cazip konuşma paketleri sunuyoruz. Turkcell Yurtdışını Arama paketleriyle müşterilerimiz ihtiyaçlarına göre 11 TL’ye 30 dakika, 29 TL’ye 60 dakika ya da 60 TL’ye 120 dakika paketlerinden birini seçerek Irak’la cazip fiyatlarla konuşabiliyorlar. Bunun için sadece faturalı hatlarından almak istedikleri dakikalara göre YD30DK / YD 1 SAAT DK / YD 2 SAAT yazıp 2222’ye kısa mesaj göndermeleri yeterli oluyor.

Irak’tayken Türkiye’yle uygun fiyatlarla konuşmak isteyen kurumsal abonelerimizin ise Turkcell Akıllı Yurtdışı tarifesine bir kez abone olmaları yeterli oluyor. AKILLI YURTDIŞI yazıp 2222’ye göndererek tarifeye bir kez abone olan faturalı hat sahibi kurumsal müşteriler, Irak’a her gittiklerinden ayrı bir paket almak durumunda kalmıyor. Sistem abonenin kullanım miktarına göre 49 TL’den başlayan fiyatlarla ücretlendiriyor."

İNTERNET VE SMS KULLANIMI

Sevilengül, SMS ve internet kullanımına ilişkin ise şu bilgileri aktardı:

"Turkcell Akıllı Yurtdışı’na abone olan kurumsal müşterilerimiz Irak’ta bulundukları sürece internet ve sms kullanmaları durumunda da sistem otomatik olarak devreye giriyor. İnternet için 20 MB’ye kadar olan kullanımlarda 49 TL, 60 MB’ye kadar olan kullanımlarda 119 TL ve 150 MB olan kullanımlarda 219 TL’lik bir ücretlendirme yapılıyor. Kısa mesajda da ücretler 15 SMS’e kadar 9 TL, 30 SMS’kadar 15 TL ve 100 SMS kadar 35 TL."

Akıllı Yurtdışı-Uzaklar (Kurumsal)

Konuşma            49 TL > 30 DK        119 TL > 100 DK   219 TL > 250 DK

İnternet             49 TL > 20 MB        119 TL > 60 MB              219 TL > 150 MB

10.06.2014 (Haber Merkezi)