KTO Başkanı: Erbil'deki ticaret ofisini beklemeye aldık

KTO Başkanı: Erbil'deki ticaret ofisini beklemeye aldık

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hiçyılmaz'dan Erbil'de ofise ilişkin açıklama...

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kürdistan'ın Erbil kentinde açılması planlanan ticaret ofisinin faaliyetini bölgedeki karışıklık nedeniyle beklemeye aldıklarını söyledi.

KTO Başkanı Hiçyılmaz, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan 2014 yılı haziran ayı ihracat rakamları ve Irak’a yapılan ihracata ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'TİCARET OFİSİNİN AÇILIŞINI BEKLEMEYE ALDIK'

Kayseri Ticaret Odası’nın Kürdistan'ın Erbil kentinde ticaret ofisi açılması konusundaki girişimlerine de değinen Hiçyılmaz, "Erbil’de ticaret ofisi açma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ofis binamızı kiraladık ve tefrişatını da tamamladık. Irak’ta yaşanan son gelişmeler nedeniyle ticaret ofisimizin açılışını bir süre beklemeye aldık. Irak’taki olayların kısa süre içinde sonlanması ile ofisimizi aktif olarak hizmet sunar hale getireceğiz." ifadelerini kullandı.

Hiçyılmaz, Irak’ta yaşananların Kayseri’nin ticaretini ve ihracatını etkilediğini belirterek, "Irak’ta yaşanan durumdan dolayı ihracat yapma konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır. Irak’ta hayatın normale dönmesi sonrasında ihracatta meydana gelen azalma telafi edileceği gibi, bu miktarın daha da artması beklenmektedir. Erbil Ticaret Ofisimizin yapacağı çalışmalar sayesinde Irak ile olan ihracatımız bugünkü rakamların çok daha yukarısına doğru gidecektir." değerlendirmesinde bulundu.

6.07.2014 (Haber Merkezi)