ALTUNSAYA ÖVGÜ YAĞDI

ALTUNSAYA ÖVGÜ YAĞDI

Gaziantepte çeşitli incelemeler yapmak için gelen Kürdistan Parlamentosu Tüketici Hakları ve Ticaret Komisyonu Milletvekillerinden oluşan heyet Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerini ziyaretlerinin ardından Iraka ihracat yapan Altunsanın üretim

Altunsa Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya’dan bilgi alan milletvekilleri modern ve hijyenik bir yapıya sahip olan tesislerden dolayı Altunkaya’yı kutladılar. Altunsa üretim tesislerinde inceleme yapan Kürdistan Parlamentosu Milletvekili Majit Otham Tawfeeg Başkanlığındaki yedi kişilik IKYB milletvekili heyeti ve Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi (ÜGD) Genel Müdürü Dr. Mehmet Karabay ve beraberindeki uzman heyet yağ ve çocuk bezi üretim tesislerini inceledi.

Milletvekili Majit Otham Tawfeeg: Altunsa yetkililerini yürekten kutluyorum

Sektörün en son gelişmiş teknolojisine sahip olan Altunsa Grup üretim tesislerini çok beğendiklerini ifade eden Kürdistan Parlamentosu Milletvekili Tüketici Hakları ve Ticaret Komisyonu Başkanı Majit Otham Tawfeeg “Gaziantep ülkemize gerçekleştirilen ihracatın merkezi konumunda. Modern üretim tesisleriyle el değmeden üretilen ürünlerin ülkemizde tüketilmesi bizleri mutlu ediyor. Parlamento olarak TSE benzeri bir kanun üzerinde çalışıyoruz. Gaziantep’te incelemesini gerçekleştirdiğimiz Altunsa üretim tesisleri TSE yanında dünyanın birçok üretim belgesine sahip bir kuruluş. Amacımız halkımıza sağlıklı ürünlerin gönderilmesini sağlarken kendi ülkemizde de tüketici haklarının evrensel boyutlarda uygulamaya geçilmesini sağlamak. Bu ziyaretimizde özellikle Gaziantep’i seçtik. Çünkü ülkemizin bütün gıda ürünleri Gaziantep’ten gelmektedir. Burada tesisleri inceleyecek gerekli notlarımızı alacağız. Türk Standartları Enstüsü belgesi olan ürünlerin ülkemize giriş yapmasını istiyoruz. Bunun için kendi parlamentomuzda yasal düzenlemeler gerçekleştireceğiz. Türkiye’de yapacağımız incelemelerle buradaki tüketici koruma yasalarının bir benzerini bizde uygulamak istiyoruz. Bu ziyaretimiz Türk ürünleriyle ilgili bazı olumsuz algıların değişmesi açısından da bizim için önemli. Bu modern üretim tesislerini gördükten sonra ön yargılarımız kalktı. Buradaki tesislerde ham maddeden üretime ve üretim sonrası ürünlerin tüketiciye gideceği bütün safhalarla buralardaki laboratuvarları da inceledik. Gerçekten her şey istediğimiz standartlarda gerçekleştiriliyor. Altunsa yetkililerini yürekten kutluyorum” dedi.

Ziyaretin ardından Altunsa Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya’ya el dokuma bir halı hediye eden Kürdistan Yönetimi Parlamentosu Milletvekili ve Tüketici Hakları ve Ticaret Komisyonu Başkanı Majit Otham Tawfeeg ve beraberindeki heyet günün anısına hatıra fotoğraf çektirerek üretim tesislerinden ayrıldılar.

26.03.2015 (Haber Merkezi)