Rusya'da Ekonomik Af 2300 Kişiye Yaradı

Rusya'da Ekonomik Af 2300 Kişiye Yaradı

Rusyada ekonomik af 2300 kişiye yaradı

Bilirkişi Boris Titov, bugüne kadar 2 bin 300 kişinin yararlandığı ekonomik af süresinin 6 ay daha uzatılması için Duma’ya teklifte bulunacağını bildirdi.

Rusya'nın Sesi Radyosu'nun haberine göre; Af süresinin 1 Temmuz 2013 tarihine kadar işlenen her türlü suçlarda geçerli olmasını istediklerini belirten Titov, “ Ancak hakimler, savcılar ve müfettişler, Duma’nın kararını kişilerin aftan yararlanacakları fakat 2013 sonuna kadarki zararın karşılanması gerektiği şeklinde yorumluyorlar.

Ancak bu şekilde aftan yararlandırılıyorlar. Bu adil değil. Girişimciler için af süresinin uzatılması gerekiyor ki onlar zararla tazmin ederek aftan yararlanabilsinler” dedi.

Öte yandan Temmuz 2013’te Duma tarafından ilan edilen ekonomik aftan Rusya’da 2300 kişi yararlandı. Af süresi bu sene başında sona erdi.

Ancak mahkemeler tarafından cezaların sınıflandırılması yapılacağı için affın 2014 sonuna kadar devam edeceğini kaydeden Titov, sene sonuna kadar bine yakın kişinin daha aftan yaralanabileceğini bildirdi.

 

(RS)

20.02.2014 (Haber Merkezi)