Kerkük'te Türkiye'nin Vize Başvuru Merkezi Açıldı

Kerkük'te Türkiye'nin Vize Başvuru Merkezi Açıldı

Kerkük'te Türkiye'nin Vize Başvuru Merkezi açıldı.

Kerkük'ün Şorav bölgesinde Nur City sitesinde yer alan Vize Başvuru Merkezi'nin açılışına başta Kerkük valisi Rakan Said El Cuburi olmak üzere Türkiye'nin Vize Başvuru Merkezi idare amiri Peyami Yılmaz, Kerkük İl Meclis üyeleri Tahsin Kahya ile Kasım Hamza, Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Kasım Kazancı ve diğer yetkililer katıldı.

Kerkük valisi Rakan Said El Cuburi, Türkiye'nin Kerkük'te Vize Başvuru Merkezi açması münasebetiyle mutlu olduklarını söyledi. Türkiye'nin Kerkük'te Vize Başvuru Merkezi açmasını önemli bir gelişme olarak gördüklerini belirten El Cuburi, Irak ile Türkiye arasındaki ilişkilerin derin olduğunu kaydetti.
 

Kerkük'te Vize Başvuru Merkezi açılmasının vatandaşların vize almasını kolaylaştıracağını ifade eden El Cuburi, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçiliği ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı'na teşekkür etti. Kerkük'te açılacak olan havaalanı nedeniyle açılışı yapılan vize başvuru merkezinin daha da önem kazandığını belirten El Cuburi, vize başvuru merkezi açılmasının Kerkük'te güven ve istikrar olduğunun göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye'nin Irak halkıyla güçlü bir geçmişe sahip olduğunu kaydeden El Cuburi, Türkiye'nin tüm kesimlere aynı mesafede olduğunu vurguladı. Irak'ta patlamalar olduğu zaman yaralıları tedavi için Türkiye'nin uçaklar gönderdiğini hatırlatan El Cuburi, TİKA'nın göçmenlere yaptığı yardımlara da değindi. Türkiye'nin Kerkük'te yanan Kayseri Çarşısı'nı onardığını da belirten El Cuburi, TİKA'nın Kerkük'te diğer projelerde de yer aldığını ifade etti. El Cuburi, Türk Hükümeti ve Türk halkının Kerkük halkının yanında durduğunun da altını çizdi.

15.02.2019 (Haber Merkezi)