Almanların sahip olduğu Güvenlik Baskı Tesisi Bağdat'ta açılıyor

Almanların sahip olduğu Güvenlik Baskı Tesisi Bağdat'ta açılıyor

Irak İçişleri Bakanlığı, Alman güvenlikli Veridos'u Irak güvenlik belgelerinin üretimi için fabrika kurmak ve işletmek üzere görevlendirdi .

 

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Irak'a güvenli ulusal kimlik kartları ve güvenilir, tutarlı bir ulusal sicil verecek.

Belgelerin tüm üretim süreci Iraklıların elinde olacak. Son teknoloji ürünü üretim teknolojisi ile donatılmış ve Bağdat Uluslararası Havalimanı'na yakın mesafede bulunan tesis ekipmanı, en son güvenlik özelliklerinin kimlik belgelerinde uygulanmasını mümkün kılacaktır.

İlk aşamada, pasaport için komple üretim zinciri kuruldu. Kart üretimi için ilk üretim ekipmanı da yakında bitecek. Bu en önemli ve ilk adımdan sonra, çalışan grupları veya sürücülerin lisansları gibi diğer resmi belgeler için üretim kapasitesi ekleyerek değer zinciri artırılacaktır.

 

Ülke şu anda kendi elektronik kimlik kartlarını ve pasaportlarını üretebiliyor. Veridos ilgili hizmetleri ve bakımı sağlamaya devam edecek. Gerekli tüm teknik bilgi birikimi, yerel çalışanlara aktarılıyor ve Irak'tan yüksek vasıflı işçiler için 100'den fazla iş yaratıyor.

İçişleri Bakanı Qassim al Arraji ve Alman Büyükelçisi Dr. Cyrill Nunn, yeni tesisin son derece güvenli bir bileşimi olan ICAO * uyumlu pasaportlarının yerinde üretimi olan bir sonraki aşamaya resmen atılan törende yer aldı. Irak Cumhuriyeti için, bu yeni üretim tesisi önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.

Irak Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Qassim Al-Arraji şunları söyledi:

“Yüksek teknoloji ürünü ekipmanlara sahip ilk güvenlik belgesi üretim tesisi şu anda ülkemizde üretilecek ve fabrika içinde ve çevresinde yüksek vasıflı işçiler için 100'den fazla iş yaratacak. Öncü bir ulusal sicil de dahil olmak üzere Veridos ile en son teknoloji ürünü elektronik kimlik sistemini başarıyla uyguladık. Bu üretici ortaklığa devam etmekten mutluluk duyuyoruz ”dedi.

Veridos, Münih'ten Giesecke & Devrient GmbH ile Bundesdruckerei GmbH , Berlin arasındaki ortak girişimdir.

1.10.2018 (Haber Merkezi)