Bağdat’ta İller Yüksek Koordinasyon Kurulu Toplandı

Bağdat’ta İller Yüksek Koordinasyon Kurulu Toplandı

Bildiride Abdülmehdi'nin elektrik enerjisi konusunda yaşanabilecek acil durumlarda olağanüstü toplanan bir komisyonun kurulması talimatı verdiği belirtildi.

 

Toplantıda aynı zamanda ülkenin ekonomisinin kalkınması için tarım alanlarının ve çiftçilerin her alanda destek verilmesine devam edilmesine de vurgu yapıldı. Bildiride aynı zamanda Abdülmehdi'nin ayrıca yatırımcılar için istikrarlı ve güvenli bir ortamın yaratılmasının öneminede değindiği belirtildi.

 

Bildiri de toplantıda aynı zamanda elektirk enerjisi konusunun detaylı bir şekilde ele alındığı belirtilerek toplantıda ihtiyaçlar kullanım ve krizlere karşı öneri verilmesi gibi konularında ele alındığı belirtildi. Toplantıda Bazı illere mali tahsisat konusuna ek olarak. yerel yönetimlerin Federal düzenleyici organlarla ilişkilerine de değinildi.

Başbakan Adil Abdülmehdi Irak'ın statüsünü güçlendirmek ve ilişkilerini geliştirmek ve bölgesel krizle ilgili çabalarda rol oynamasını sağlamak için tüm komşu ülkelerle büyük ve yenilenebilir ortaklıklar kuruyoruz dedi.

 

17.06.2019 (Haber Merkezi)