Capstone Basra'da Mikro Türbinler İçin Sipariş Kazandı

Capstone Basra'da Mikro Türbinler İçin Sipariş Kazandı

ABD merkezli Capstone Turbine Corporation (Nasdaq: CPST), Basra bölgesinde, bir trietilen glikol (TEG) dehidrasyon tesisine güç sağlamak için 1,2 megawatt (MW) iki C600 Serisi mikro türbin siparişi aldığını açıkladı.

Sipariş ayrıca Capstone'un mikro türbinlerin uzak ve kumlu koşullara minimum bakımla dayanmasını sağlayacak yeni kendi kendini temizleyen nabız filtrasyon sistemini de içeriyor. 

Sipariş , Capstone'un Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) yetkili distribütörü olan Endüstri FZE'ye (TSI) Teknik Çözümler tarafından verildi .

Mevcut ham gazla çalışan Capstone'un iki C600S mikro türbini, yeni dehidrasyon tesisinin% 100'üne güç sağlayacak. Yeni tesis, yerel gaz ve önde gelen petrol üreticilerinin şu anda üç Güney Irak petrol sahasından yayılan ilgili gazı toplama, işleme ve para kazanma çabaları arasındaki 25 yıllık daha büyük bir ortak girişimin bir parçası.

Şirket, birkaç yıl önce işini Orta Doğu'ya genişletme niyetini açıkladı ve Umman, Katar, Suudi Arabistan ve BAE'de başarılı projeler yaptı. Capstone, daha yüksek petrol fiyatlarının ve azalan gaz patlamalarına doğru hamlenin talebi artırmaya devam edeceğini ve Capstone'un düşük emisyonlu mikroturbin çözümleri için olumlu bir zemin oluşturması gerektiğini umuyor.

Capstone Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Darren Jamison şöyle dedi:

“ Flaring, petrol arama çalışmaları sırasında ortaya çıkan istenmeyen gazı atmanın geleneksel yoludur, ancak uzun süredir devam eden uygulama, muazzam miktarda karbondioksit emisyonu yaratmakta ve iklim değişikliğine katkıda bulunmaktadır.

“Sadece Irak’ta yıllık 16 milyar metreküp doğal gaz patlıyor, 2030 yılına kadar öngörülen iki katına çıkma talebini karşılamak için elektrik ya da başka faydalar sağlayabilecek boşa harcanan bir kaynak haline geliyor. ”

6.06.2019 (Haber Merkezi)