Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum: Ulusal orduya ihtiyaç var

Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum: Ulusal orduya ihtiyaç var

Başkan Fuad Masum, yeniden yapılanma ve ilerleme sürecine katkıda bulunabilecek ve vatandaşları ayrımcılık yapmadan koruyabilecek bir ulusal ordu kurmanın önemini vurguladı.Terörle mücadele güçlerinin lideri General Abdul Ghani el-Assadi ile yaptığı toplantıda Masum, silahlı kuvvetlerin bütün oluşumlarında cesaret ve kararlılıklarının yanı sıra teröristlere karşı verilen savaşlarda elde edilen büyük zaferlere övgüde bulundu. 

Cumhurbaşkanı, yeniden yapılanma ve ilerlemenin yanı sıra herhangi bir ayrımcılık yapılmadan vatandaşları korumaya katkıda bulunabilecek gelişmiş ve profesyonel bir ulusal ordu kurmanın önemini vurguladı.

Terörle Mücadele Kuvvetleri'ne silahlanma, eğitim ve işlemeye ilişkin her türlü desteği, vatandaşların ve ülkenin güvenliğini ve teröre karşı mücadelenin yanı sıra ihtiyaçların korunmasında büyük bir yük taşıdıklarını vurguladı. 

General El-Assadi ise terörle mücadele güçlerinin ve terörizm tehdidini ortadan kaldırmada kendilerine verilen görevlerle ilgili ayrıntılı bir sunum yaptı.

 

6.04.2018 (Haber Merkezi)