Irak Tarım Bakanından Katar'a yatırım çağrısı

Irak Tarım Bakanından Katar'a yatırım çağrısı

Irak Tarım Bakanı Saleh el-Hassani, Irak’ın Katar’ın yatırım yapabileceği verimli topraklara sahip olduğunu söyledi.Bakanlıktan yapılan açıklamada, "El Hasani, Katar bakanı bir araya gelerek Hüseyin Al-Fadala'yı ağırladı ve iki kardeş ülke arasında ikili tarımsal işbirliği ve özel sektörün ve bitki ve hayvan alanlarına yatırımın rolünün artırılması umutlarını tartıştı." Dedi. 

Tarımsal işbirliğinin hem bitkisel hem de hayvansal yönleriyle ele alındığını ve iki kardeş ülkeyi tarımsal sektörün çeşitli alanlarına yatırım ve teknik işbirliği yoluyla bağlayan bilimsel ve araştırma bağlarının ele alındığını söyledi.

Özel sektörün ve yatırımcıların tarımsal faaliyet geliştirmedeki önemini ve bu sektöre hizmet etmedeki rollerini ve özellikle hayvansal bitki alanında tarımsal projelerin kurulmasını aktive ettiklerini belirtti. 

El Hassani, bankacılık ve yatırım alanındaki karşılıklı ilişkilerin genişlemesine övgüde bulundu ve “topraklarımız yatırım için verimli bir alan” dedi. 

Al-Fadala ise, ilişkilerin genişlemesini ve deneyim alışverişini ve özel sektörün iki ülke arasındaki ortak tarımsal işbirliğine yatırım yapma ve artırmadaki rolünün artırılmasını vurguladı.

15.02.2019 (Haber Merkezi)