İngiltere, Irak için Uluslararası Destek çalışmalarını hızlandırıyor

İngiltere, Irak için Uluslararası Destek çalışmalarını hızlandırıyor

Birleşik Krallık Parlamentosu Üyesi Alistair Burt Irak ile güçlü bir istikrar ortaklığı sağlamak için uluslararası ortaklardan gelen yeni taahhütleri memnuniyetle karşıladı.

BM Genel Kurulu'nda İngiltere tarafından düzenlenen bir toplantı sonrasında, Birleşik Krallık Parlamentosu Üyesi Alistair Burt  Irak ile güçlü bir istikrar ortaklığı sağlamak için uluslararası ortaklardan gelen yeni taahhütleri memnuniyetle karşıladı.

Bakan Burt şunları söyledi:

“ Bugün Irak'ın Dışişleri Bakanı Irak Dışişleri Bakanı Dr. İbrahim El-Jaafari ve Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Kuveyt, ABD, AB Dış Eylem Servisi ve BM Siyasi Departmanı temsilcileriyle Irak'ın geleceğine bir yuvarlak masa toplantısına ev sahipliği yaptım. İşler istikrar ve yönetişim önceliklerini tartışmak.

“Irak'ın bir sonraki Hükümeti, tüm Iraklıların isteklerini karşılayan bir ülkenin temellerini atmaya başladığı için, istikrar çabaları ve iyi yönetişim hayati derecede önemli olacaktır. İngiltere ve uluslararası toplum, Irak Hükümeti ile güçlü bir istikrar ortaklığı için siyasi desteklerini teyit etti.

“Sonuç olarak, ilerlemenin Irak'a ait ve Irak'ın önderliğinde olması gerektiğini biliyoruz. Irak Hükümeti'nin istikrar ve yönetime olan bağlılığını memnuniyetle karşılarım, böylelikle uluslararası ortakların desteği sürdürülebilir ve etkili olmaya devam edebilir. Tüm halkı için teslim eden güçlü bir Irak Hükümeti görmek istiyoruz. 

 

1.10.2018 (Haber Merkezi)